تزریق ژل برای خط اخم:ازبین بردن فوری خطوط پیشانی ناشی از اخم و نور

تزریق ژل برای خط اخم

مهم نیست که سن شما چقدر است، مهم این است که در هر سنی که باشید از پوست خود مراقبت کنید. نسبت به پوست خود بی توجه نباشید، و تنها وقتی به فکر مراقبت آن نباشید که خطوط اخم و پیشانی و چین و چروک‌های دیگری در صورتتان شروع به ظاهر شدن کنند. با انجام روش‌هایی جهت پیشگیری از بروز چین و چروک‌ها در سنین جوانی، شانس جوان‌تر ماندن پوستتان برای مدت زمان طولانی‌تری در آینده بیشتر خواهد بود.
چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اخم، از حرکت‌های مکرر ماهیچه‌های مرتبط با حالات صورت ناشی می‌شوند. چین و چروک‌های عمیق در پوست بین ابروها و در پیشانی و در گوشه‌های چشم می‌توانند چهره‌ی فرد را پیرتر نشان دهند، اما ژل‌های تزریقی وجود دارند که به رفع و از بین بردن آن‌ها کمک می‌کند.

اگر خطوط اخمی در پیشانی‌تان ظاهر شده است و به فکر درمان آنها هستید، حتماً درباره‌ی روش‌های درمانی موجود بررسی کنید. بهتر است با یک متخصص پوست صحبت کنید و اطلاعاتی درباره‌ی همه‌ی روش‌های ممکن کسب کنید تا به این نتیجه برسید که کدام روش درمان برای شما بهتر است.

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

خط اخم چیست؟


وقتی خطوط عمودی در بین ابروهایتان ظاهر می‌شود، به آن‌ها خط اخم میگویند. خط اخم اغلب با خطوط و چین و چروکی که در بالای دو ابرو و در پیشانی تشکیل می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود. این خطوطی ایجاد شده در پیشانی را چروک پیشانی یا خطوط پیشانی گفته می‌شود. گاهی اوقات و در مواردی به خط اخم، خط بین دو ابرو glabellar lines نیز گفته می‌شود. خط اخم بین دو ابرو می‌تواند در هر سنی ظاهر شود. برخی از افراد در اوایل دوره‌ی بیست سالگی متوجه ایجاد این خطوط می‌شوند. این موضوع می‌تواند برای شوکه کننده باشد، زیرا بسیاری از افراد آن‌ها تصور می‌کنند انتظار دارند که این خطوط را در سنین بسیار بالاتری ببینند. برای پیشگیری و درمان خط اخم بین دو ابرو می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید. همچنین روش‌هایی برای کاهش و رفع خطوط اخم وجود دارد، از کرم‌ها و محصولات فروشی در داروخانه‌ها گرفته تا روش‌های درمان تهاجمی‌تر.

علت بروز خطوط اخم چیست؟


مهم‌ترین علت ایجاد خط اخم بین دو ابرو، آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید است. وقتی که پوست شما آسیب ببیند و عضلات صورتتان نسبت به این آسیب واکنش نشان می‌دهند و در نتیجه خطوط اخم بین دو ابرویتان ظاهر می‌شوند. اشعه‌ی نور خورشید موجب شکسته شدن کلاژن و الاستین موجود در پوست شده و در نتیجه پوست را نازک می‌کند. در این صورت، پوست شما دیگر مانند قبل صاف و محکم نخواهد بود.
دلیل دیگر ایجاد خط و خطوط اخم بین دو ابرو، روند طبیعی پیر شدن پوست است. با بالا رفتن سن، میان‌پوست (dermis) که لایه‌ی داخلی پوست است، نازک می‌شود و تکثیر سلولی در آن کاهش می‌یابد. در نتیجه الاستین و بافت‌های زیر پوست کاهش می‌یابند و به همین دلیل، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. همچنین با بالا رفتن سن، پوست شما کمتر از قبل مرطوب خواهد بود. سیگار کشیدن نیز باعث پیری سریع‌تر پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک‌های پوستی می‌شود.

رهایی از خطوط اخم بین دو ابرو


خطوط اخم بین دو ابرو می‌تواند صرف‌نظر از احساسات واقعی او ظاهری ناراحت را به چهره‌ی شخص بدهند. امروزه پزشکان و متخصصان پوست روش‌های درمانی مختلفی را برای کاهش و یا از بین بردن خط اخم پیشنهاد می‌کنند، اما شاید برخی از روش‌های پیشنهادی آن‌ها، تأثیر چندانی نداشته باشند. این روش‌ها شامل استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌ها، میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری با مواد پیلینگ اسیدی، پیلینگ شیمیایی و درمابریژن، می‌شوند. به منظور رفع دائمی خطوط اخم و پیشانی، برای انتخاب و انجام درمان‌ها قطعاً به یک متخصص پوست نیاز داریم.

این روش‌ها با درد کمی همراه هستند و در مطب پزشک و به صورت سرپایی انجام می‌گیرند. روش‌های رفع چین و چروک معمولاً تحت پوشش بیمه نیستند، زیرا به عنوان یک درمان ضروری و حیاتی تلقی نمی‌شوند. تزریق بوتاکس، پرکاربردترین روش برای کاهش و جلوگیری از چین و چروک پیشانی و خط اخم است. نتیجه‌ی این درمان در اکثر بیماران از سه تا چهار ماه دوام دارد. همچنین برای از بین بردن خطوط اخم و پیشانی می‌توان از تزریق ژل استفاده کرد و این روش تنها روش مورد تائید برای ترمیم و رفع خطوط اخم می‌باشد.

نظر متخصصان درباره‌ی خط اخم چیست؟


نظر متخصصان درباره‌ی خط اخم چیست؟

پیشگیری بهترین راه برای مقابله با خطوط اخم و پیشانی است، اگرچه متخصصین پوست و زیبایی اعتقاد دارند که تزریق ژل‌های قابل پوست، بهترین راه برای رفع و درمان این خطوط و چین و چروک‌های پوست می‌باشد. این ژل‌های تزریقی حاوی کلاژن، ژل هیالورونیک اسید، کلسیم هیدروکسی آپاتیت و پلی ال لاکتیک اسید (PLLA). هستند. عوارض ناشی از تزریق ژل معمولاً بسیار خفیف هستند و ظرف یک هفته برطرف می‌شوند. در اندکی از بیماران، این عوارض می‌توانند برای چند ماه یا حتی چند سال باقی بمانند، بنابراین نباید این درمان را ناچیز و بی‌اهمیت برشمارید. متأسفانه، برای مقابله با خطوط اخم و پیشانی، به انجام مکرر این تزریق‌ها نیاز است.
افرادی که تمایل به تزریق‌های مکرر ندارند، می‌توانند از روش‌های جراحی برای رفع این مشکل استفاده کنند. برخی بیماران از روش لیفت صورت استفاده می‌کنند که نتیجه‌ی آن برای چندین سال دوام خواهد داشت. گاهی اوقات برای درمان خطوط اخم باید قسمت‌هایی از ماهیچه‌ی صورت را برداشت یا تغییر داد.

فیلر یا ژل تزریقی چیست؟


فیلر یا ژل تزریقی چیست؟

ژل‌های تزریقی برای رفع چین و چروک، با هزینه‌ای بسیار کمتر از روش‌های قدیمی لیفت صورت می‌توانند ظاهری جوان را به صورتتان ببخشند. با این مواد می‌توان در کمتر از 30 دقیقه، تورفتگی‌ها، خطوط و چین و چروک‌های ایجادشده روی پوست را برطرف کرد و نتیجه‌ی تزریق آن‌ها می‌تواند از 4 تا بیش از یک سال ماندگار باشد.
ژل‌ها یا فیلرهای تزریقی پوست، برخلاف بوتاکس که عضلات زیر چروک‌ها را شل می‌کند، خط و چین و چروک‌ها یا نواحی از صورت را با یکی از چند نوع مواد مختلفی که در بازار وجود دارد، پر می‌کنند. در نتیجه، نقاط چروک خورده ظاهری بهتر خواهند داشت.
این درمان سریع و راحت انجام می‌شود؛ اما همه‌ی ژل‌ها، عوارضی نیز به همراه دارند، مانند خطر بروز آلرژی و ایجاد برآمدگی‌های کوچکی در زیر پوست. آن دسته از ژل‌هایی که ماندگاری بیشتری دارند، ژل‌هایی هستند که احتمال بروز عوارض جانبی ناشی از آن‌ها بیشتر است.
هر نوع ژلی برای هر نوع چین و چروکی مناسب نیست. وقتی از یک نوع ژل مناسب با شرایط و ناحیه‌ی بخصوصی از صورت استفاده شود، خطر بروز عوارض بسیار کمتر و نتایج به بهترین نحو خواهند بود. به همین دلیل باید تزریق ژل توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک و دارای گواهی دوره‌ی مرتبط با تزریق ژل انجام بگیرد.
در اینجا نکته‌ای برای شناخت و انتخاب ژل‌های تزریقی موجود برای رفع چین و چروک وجود دارد. این شناخت شامل مواد تشکیل دهنده، عملکرد آن‌ها، معایب و مزایا و بهترین نوع درمان با آن می‌شود. پزشک متخصص شما می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین نوع ژل کمک کند.

اسید هیالورونیک برای رفع خط اخم


پرکاربردترین نوع ژل تزریقی برای رفع چین و چروک صورت، اسید هیالورونیک است. عملکرد و نتیجه‌ی تزریق هر یک از انواع این ژل‌ها، کمی با هم تفاوت دارد.
عوارض تزریق این ژل بسیار اندک است و می‌توانند شامل قرمزی، ورم و کبودی محل تزریق باشند. همچنین ژل تزریق شده می‌توان به صورت یک برآمدگی کوچک در زیر پوست نمایان باشد. این مشکل اغلب با مرور زمان برطرف خواهد شد. دوام و ماندگاری نتایج حاصل از تزریق این نوع ژل از چند ماه تا بیش از یک یا دو سال متغیر است. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که تزریق مکرر اسید هیالورونیک ممکن است به تحریک کلاژن سازی در بدن کمک کند. این امر به کاهش تعداد و اندازه‌ی خطوط و چین و چروک‌های صورت کمک خواهد کرد. همچنین برخی شواهد نشان می‌دهند که با گذشت زمان، به تزریق‌های کمتری برای رسیدن و باقی ماندن نتایج مطلوب نیاز است.

کاهش خطرات و افزایش نتایج مطلوب برای تزریق فیلرها و ژل‌های رفع چین و چروک


کاهش خطرات و افزایش نتایج مطلوب برای تزریق فیلرها و ژل‌های رفع چین و چروک

در حال حاضر، تزریق ژل یکی از بی‌خطرترین روش‌های زیبایی مورد استفاده است. البته برای کمک به ایمنی بیشتر این درمان، نکاتی را باید رعایت کرد:
• همیشه به دنبال هزینه کم نباشید. اگر تزریق ژلی برای شما انجام شده است که هزینه‌ی خیلی کمتری نسبت به هزینه‌ی معمول داشته باشد، ممکن است مشکل یا کاستی‌هایی وجود داشته باشد، از جمله مهارت و تجربه‌ی فردی که تزریق انجام می‌دهد یا کیفیت مواد. هیچ وقت با هزینه‌های کم، صورتتان را به خطر نیندازید.
• همه‌ی تزریق‌های رفع چین و چروک باید در محیط‌های پزشکی با وسایل استریل شده انجام بگیرند. تزریق‌هایی که در خانه، هتل‌ها، سالن‌های ماساژ یا سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرند، در محیط‌های مناسب طبی نیستند، بدون توجه به اینکه چه کسی این تزریق را انجام می‌دهد.
• مواد فیلر قابل تزریق (ژل پوستی) را به‌جز از مطب دکتر از هیچ جای دیگری تهیه نکنید. از نوع ژلی که قرار است برای شما استفاده شود مطلع شوید و از پزشک خود بپرسید که آیا از ژل مورد تأییدی استفاده می‌کند یا خیر و آیا آن را مستقیماً از شرکت سازنده تهیه کرده است یا خیر. در برخی گزارش‌ها آمده است که در مواردی از مواد دیگری مانند سیلیکون صنعتی یا حتی روغن بچه نیز استفاده شده است. اگر پزشک یا فرد تزریق کننده این اطلاعات را به شما ندهد، اجازه ندهید که برای شما تزریق انجام دهد.
• روزانه از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید، این کار به حفظ ژل و نتیجه‌ی آن و همچنین به محافظت در برابر تغییراتی در رنگ‌دانه‌ی پوست که به خاطر زخم سوزن زدگی (نیدل استیک) در تزریقات به وجود میاید، کمک می‌کند.

کاهش خط اخم در خانه


خطوط اخم اغلب اوقات در چهره‌های عبوس و متأثر دیده می‌شوند که می‌توانند ظاهری خسته یا ناراحت را به‌صورت فرد بدهند. برای بازتر و بشاش‌تر کردن چهره و کاهش ظاهر خط و خطوط صورت، حداقل دو بار در هفته آن را لایه‌برداری (با کرم‌های لایه‌بردار خانگی) کنید. از حرکات دورانی برای انجام این کار استفاده کنید و حتماً پوستتان را مرطوب و سفت نگه دارید.
برای کاهش چین و چروک می‌توان از روغن‌های مختلفی استفاده کرد، مانند روغن نارگیل، روغن هسته‌ی انگور و روغن زیتون. گفته می‌شود که این روغن‌ها به خاطر آنتی‌اکسیدان طبیعی موجود در آن‌ها، تأثیر بسزایی در کاهش چین‌وچروک‌ها دارند. همچنین با ترکیب کردن این روغن‌ها با غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان در وعده‌های غذایی روزانه‌تان، می‌توانید از بروز خطوط اخم و چین و چروک‌های دیگر صورت جلوگیری کنید و یا آن‌ها را کاهش دهید.

چگونه از بروز خط اخم در بین دو ابرو جلوگیری کنیم؟


نکاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید از ایجاد خط اخم بین دو ابرو جلوگیری کنید که باعث می‌شود تا در زمان و پول خود در بلندمدت صرفه‌جویی کنید. برای شروع بهتر است شب‌ها خواب کافی داشته باشید. خواب کافی موجب تحریک و افزایش رشد هورمون‌ها می‌شود که به تقویت کلاژن و الاستین موجود در پوست کمک می‌کند.
مراقبت حالات صورت خود در طول روز باشید. آیا زیاد اخم می‌کنید؟ گاهی اوقات افراد حتی وقتی‌که ناراحت نیستند، اخم می‌کنند، مثلاً وقتی روی چیزی تمرکز می‌کنید یا می‌خواهید کاری را تمام کنید، اخم می‌کنید. حواستان به زمان و دفعات اخم کردنتان باشد و سعی کنید این عادت اخم کردن را از خود دور کنید. سعی کنید تا حدی که امکان دارد، عضلات صورتتان را شل نگه‌دارید.
از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم یا غیرمستقیم خورشید پرهیز کنید. در غیر این صورت، از محافظ‌هایی استفاده کنید، مانند البسه‌ی محافظ (کلاه‌های لبه‌دار)، مدل موی مناسب (مدل چتری) و کرم‌های ضد آفتاب (با SPF حداقل 15)استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *