تزریق ژل به چانه برای داشتن چانه ای برجسته و هماهنگ با اجزای صورت

چانه زیبا

یک چانه زیبا با اندازه مناسب، همواره به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی در نظر گرفته شده است و نسبت دقیق آن توسط هنرمندان مورد مطالعه و تعریف شده است و متخصصان پزشکی برای هدایت جراحی‌های خود از آن نظرات استفاده کرده‌اند.

بسیاری از بیماران با شکل چانه خود ناراضی هستند و متعجب می‌شوند وقتی می‌فهمند که این مشکل را با استفاده از تکنیک‌های پزشکی مدرن می‌توان بسیار سریع حل نمود. در یک پیشرفت جدید، حجم دادن چانه با پرکننده‌های پوستی تبدیل به کوتاه‌ترین و بهترین روش برای بهبود زیبایی چانه با حداقل خطر، بدون زمان بستری و با نتایج فوری شده است که 12-18 ماه به طول می‌کشد.

چانه ضعیف را می‌توان به یک چانه طبیعی و خوش فرم تغییر داد، در حالی که شکل ناخواسته چانه را می‌توان با روش‌های پزشکی برطرف کرد.

پزشکان یک تعریف مشخص، تعادل و تقارن را با استفاده از پرکننده‌های پوستی برای مدت زمان طولانی به چانه شما اضافه می‌کنند و برای حجم دادن به چانه بدون استفاده از جراحی، از تزریق ژل به چانه استفاده می‌کنند. پرکننده‌های پوستی که از اسید هیالورونیک تشکیل شده (یک قند طبیعی) در زیر پوست چانه شما تزریق می‌شود تا حجم و شکل را به آن اضافه کند.

تاثیر حجم دادن به چانه می‌تواند در زیبایی شما قابل توجه باشد، همچنین نقش مهمی در جوان سازی و پیشگیری از پیری زودرس صورت در شما دارد، زیرا ماده تزریقی در طی این روش با حجم دادن به چانه مانع از تشکیل چروک‌های اطراف دهان ( که گاهی اوقات به عنوان خطوط ماریونت شناخته می‌شوند ) می شود. به عبارت دیگر وزن گونه در نیمه پایین چهره با چانه حجیم و با اندازه مناسب، باعث زیباتر دیده شدن صورت می‌شود.

شما عزیزان می توانید قبل از برجسته کردن و حجم دادن به چانه درباره روش های موجود مانند تزریق ژل با پزشک مشورت کنید.

ارتقا چانه به چه معنایی است؟


تقویت چانه عمل تغییر حد فاصل چانه با برجسته تر کردن و یا با افزایش مرزهای مشخص آن می‌باشد. معمولا استفاده از تزریق ژل یا تزریقات مهاری عضلات برای ایجاد چانه حجیم تر و شکیل تر بیشتر رایج است.

همانطور که سن شما افزایش می‌یابد، چانه جلوتر می‌آید و به صورت شما شکل نامناسبی می‌دهد. استفاده از پرکننده‌های پوستی می‌تواند چانه را به موقعیت اصلی خود بازگرداند؛ و با ایجاد یک چانه قوی‌تر، ظاهری جوان‌تر و زیباتر به شما عطا می‌کند.

چه کسی فرد مناسب برای تقویت و حجم دادن به چانه است؟


افراد با چانه کوچک یا باریک، افراد مناسبی برای استفاده از تزریق ژل به پوست در ناحیه چانه هستند. حجم دادن به چانه برای ایجاد یک ظاهر مثلثی و جوان‌تر به نیمه پایین صورت بسیار موثر است؛ اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد غبغب در چانه شود. این کار را می‌توان با زاویه دار کردن فک و گذاشتن گونه ترکیب کرد و برای بازسازی ظاهری جوان و زیبا که در مدل‌ها دیده می‌شود، استفاده کرد.

پرکننده‌های پوستی نیز برای بیمارانی که دارای چانه‌‌ای بد فرم هستند و هنگام حرکت دادن لب‌های بالا و پایین چانه آنها فرم بدی می‌گیرد، استفاده کرد. باز هم، این روش ظاهر زیبا و جوان تر را به قسمت پایین صورت فراهم می‌کند.

پرکننده‌های پوستی چگونه شکل چانه و فک را بهبود می‌بخشد؟


ژل‌های تزریقی

ژل‌های تزریقی در چانه می‌تواند باعث جوان تر دیده شدن شما شوند و شما با تزریق این ژل‌ها احساس زیبایی می‌کنید. در طول فرایند پیری، جمجمه چرخش می‌یابد و چانه به عقب حرکت می‌کند. این حرکت جمجمه باعث تغییر وضعیت استخوان و بافت نرم در ناحیه چانه می‌شود و منجر به کاهش پشتیبانی ساختاری در قسمت پایین چهره می‌گردد.

با افزایش سن ظاهر پوست صورت نیز به دلیل از بین رفتن شبکه حمایتی پوست که از کلاژن، اسید هیالورونیک و الاستین ساخته شده، شل می‌شود. این امر منجر به تضعیف عضلاتی می‌شود که چهره شما را صاف و زیبا نگه می‌دارند و تضعیف این عضلات باعث می‌شود که چهره شما به سمت پایین کشیده شود.

ژل‌های تزریقی می‌تواند جایگزین این حمایت ساختاری شود و خطوط چانه شما را تغییر دهد. استفاده از پرکننده‌های پوستی، می‌تواند چانه شما را برجسته‌تر کند و یا باعث حجیم تر دیده شدن آن شود. در حالی که بسیاری از بیماران خانم ما می‌خواهند یک چانه نازک تر و نرم تر داشته باشند، بیماران مرد ما تمایل به چانه حجیم تری دارند.

پرکننده‌های پوستی مواد تزریقی هستند که بدون استفاده از جراحی باعث بازسازی و بهبود زیبایی مناطق خاص از چهره شما می‌‎شوند. بسیاری از ژل‌های زیبایی و بهداشتی از یک ژل شفاف ساخته شده‌اند و از ماده ای هستند که به طور طبیعی در پوست ( اسید هیالورونیک ) یافت می‌‎شوند. پرکننده‌ها از نظر ضخامت، چسبناکی و طول عمرشان متفاوت هستند. ژل‌های نازک‌تر و نرم‌تر مدت زمان طولانی‌تری باقی نمی‌مانند، در حالی که ژل‌های ضخیم تر معمولا برای مدت طولانی‌تری بقا دارند. در استرالیا، چندین مارک از انواع ژل‌ها برای استفاده در دسترس می‌باشد.

استفاده از تزریق ژل به چانه


پرکننده‌های پوستی می توانند موارد زیر را بهبود ببخشند:

  • اندازه چانه شما: دکتر می‌تواند اندازه چانه شما را با استفاده از پرکننده‌های پوستی افزایش دهد.
  • طول چانه: برخی از بیماران دارای چانه خیلی کوتاهی هستند. بیمار به راحتی می‌تواند این موضوع را با استفاده از پرکننده‌های پوستی حل کند و طول چانه خود را افزایش دهد.
  • برجستگی چانه: در بعضی از بیماران هنگامی که از قسمت کناری به صورت آنها نگاه می‌کنیم، ممکن است پس رفت چانه مشاهده شود. با استفاده از پرکننده‌های پوستی، بیمار می‌تواند یک چانه برجسته‌تری داشته باشد.
  • شکل چانه: بیماران ممکن است نیاز به چانه‌ای با پهنای بیشتر، طول بیشتر، با یا بدون برجستگی داشته باشند. اگر بیماران بخواهند یک چانه کوچک‌تر داشته باشند، ما می‌توانیم آن را گردتر کنیم. اگر بیماران تصور می‌کنند که چانه آن‌ها بیش از حد مربع است، پزشک می‌تواند کاری کند گردتر به نظر بیاید. در مشاوره، هر بیمار به طور کامل ارزیابی می‌شود. در طول این ارزیابی، پزشک زیبایی با بیمار درباره آناتومی و چگونگی بهبود آن بحث خواهد کرد.
  • تقارن چانه: اگر چانه شما نامتقارن باشد، پزشک می‌تواند آن را با تزریق ژل پوستی بهبود بخشد.

این عمل شامل چه کارهایی است؟


تزریق ژل

ناحیه چانه با ضد عفونی کننده تمیز می‌شود و با استفاده از قلم مارکر مشخص می‌شود تا در مورد ناحیه بهینه سازی تصمیم گیری شود. اگر بیماران برای راحتی بیشتر ترجیح می‌دهند، می‌توان از کرم بی حس کننده نیز استفاده کرد

بسته یخی یا بی حس کننده موضعی می‌تواند به منطقه تحت درمان اعمال شود. سپس تزریق پوستی به داخل ناحیه چانه می‌تواند انجام شود.

بازیابی


  • توصیه می‌شود که برای 2-3 شب اول برای جلوگیری از اعمال فشار به چانه، به پشت خود بخوابید.
  • برای جلوگیری از عفونت، از دست زدن و استفاده از کرم ها تا 6 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
  • از ورزش کردن برای 4-6 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا حد امکان خودداری کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که از SPF 35 + به صورت روزانه استفاده می‌کنید.

چقدر طول می‌کشد تا شکل جدید چانه حفظ شود؟

شکل جدید چانه

نتایج استفاده از ژل‌های تزریقی ممکن است تا 24 ماه طول بکشد. با این حال توجه داشته باشید، شیوه زندگی و نوع پوست شما، بر طول مدت زمانی که درمان شما طول خواهد کشید، تاثیر می‌گذارد.

پرسش و پاسخ


برخی از پرسش های رایج درباره گونه گذاری با تزریق ژل عبارت اند از:

پزشکان بر این باورند که افزایش حجم چانه شما با پرکننده‌های پوستی باید با تکنیک مناسب و انتخاب روش صحیح انجام شود.

تکنیک پر کردن پوست چانه

پزشکان از کانولا یا سوزن برای پر کردن پوست ناحیه چانه استفاده می‌کنند. مزایای استفاده از کانولا در چانه، کاهش خطر پارگی عروق خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدید مانند تزریق داخل عروقی پرکننده‌ها است.

از آنجا که چانه یک منطقه فیبری و عضلانی است، سوزن میتواند به راحتی از این مناطق عبور کند. همانطور که کانولا یک نوک تیز دارد، امکان عبور آن از چانه بسیار کم است. در بسیاری از موارد، پزشک از ترکیب سوزن و کانولا برای رسیدن به بهترین نتایج استفاده می‌کند. کانولا اغلب بیشتر برای چانه و اطراف مناسب است. سوزن‌ها اغلب برای تزریق در مرکز چانه مناسب هستند.

زیبایی شناسی پر کننده‌های پوستی

در حالت ایده‌آل، پل بینی شما باید در راستای لبه جلویی چانه شما باشد. اگر پل بینی شما در این خط قرار نگرفته باشد، ژل‌های پرکننده و برجسته کننده‌های چانه می‌توانند چانه شما را به جلو ببرند تا این مطابقت به صورت کامل انجام شود.

دکتر همچنین مهم ترکیب چانه با فک شما را نیز در نظر می‌گیرید. از آنجا که چانه شما قدامی‌ترین قسمت خط فک شماست، باید به خوبی با آن ادغام شود. فرآیند پیری می‌تواند منجر به انباشت چربی در طول خط فک شما شود. این امر اغلب می‌تواند ارتباط بین خط فک و چانه را “قطع” کند.

برای صاف کردن خط فک خود و ترکیب چانه خود در آن، پزشک می‌تواند از پرکننده‌های پوستی در فک و چانه شما استفاده کند – این ناحیه تزریقی منطقه‌ای بین خط فک و چانه است. با پر کردن این ناحیه با تزریق ژل به پوست، چانه شما را به خط فک شما متصل می‌کند و ظاهر غبغب شما کاهش می‌یابد.

بلافاصله! فقط زمان کمی برای از بین رفتن برخی علائم مانند قرمزی و احتمال کبود شدگی در اطراف نواحی تزریق شده فرصت بدهید.

پزشکان همیشه قبل از درمان، مشاوره ارائه می‌دهند، اما معمولا شما می‌توانید در همان روز انجام عمل نیز با پزشک مشورت کنید.

Juvederm، به عنوان معمول ترین پرکننده پوستی، یک بی حس کننده معمول به نام لیدوکائین در داخل ترکیبات خود است که باعث افزایش راحتی شما می‌شود. پزشکان همچنین می‌توانند از کرم بی حسی برای افزایش راحتی شما حین تزریق استفاده کنند.

نه. پزشکان پرکننده پوستی از خصوصیات بافت داخلی بدن شما استفاده می‌کنند تا محصول تزریقی قابل تشخیص و لمس نباشد.

4-6 بار تزریق به عنوان شاخص شناخته شده است، اما این امر از شخصی به شخص دیگر متفاوت است

این روش می تواند در 15 تا 30 دقیقه تکمیل شود، اما مراجعه کنندگان جدید نیاز به یک قرار ملاقات 45 دقیقه‌ای دارند.

بله تنها 1 در 20،000 درمان منجر به واکنش آلرژیک می‌شود. اگر چه با استفاده از یک تزریق دیگر می‌توان اثر آن را معکوس کرد، اما نیاز به این کار بسیار نادر است.

ژل به طور طبیعی تجزیه می‌شود و توسط پوست دوباره جذب می‌شود.

خیر، ظاهر شما به سادگی به آنچه که قبل از شروع درمان بود، باز می‌گردد.

اکثر عوارض جانبی ممکن است به اثر تزریق پوستی مربوط شوند، نه به خود محصول. این موارد عبارتند از: قرمزی، تورم جزئی، خارش، سفتی در اطراف محل تزریق و توده‌های بالقوه در منطقه تحت درمان. این علائم می‌توانند توسط ماساژ کاهش یابند.

زنان باردار و یا شیرده، افراد دارای آلرژی شدید یا سابقه آنافیلاکسی و مصرف کنندگان داروهای ضدانعقادی مانند وارفارین یا هپارین نباید از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت‌های چانه خطر عفونت دارند، بافت اسکار دارند و اگر نتایج نهایی را دوست نداشتید، بازگشت به حالت اولیه بسیار دشوار است. پرکننده‌های پوستی چانه به علت برگشت پذیر بودن و خطر کم عفونت بیشتر مورد درخواست هستند.

قیمت حجیم کننده چانه بدون استفاده از جراحی و با استفاده از پرکننده به ژل مورد استفاده بستگی دارد و پزشک شما با توجه توانایی مالی شما از مناسب ترین ژل برای حصول بهترین نتایج استفاده خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *