جراحی لیپوساکشن غبغب:مراقبت های بعد از عمل برای دریافت بهترین نتیجه

جراحی لیپوساکشن غبغب مراقبت های بعد از عمل برای دریافت بهترین نتیجه

از لیپوساکشن چانه برای درمان چربی‌های انباشت‌شده در زیر چانه و اطراف ناحیه‌گردن استفاده‌می‌شود. با گذشت سن، طبیعی‌است که پوست در این ناحیه دچار افتادگی می‌شود و چربی انباشت‌شده دراین قسمت باعث شکل‌گیری چانه دوم می‌شود! برای بسیاری از مردم، کاهش وزن در این نقطه از بدن بسیار مهم اما فوق‌االعاده دشوار است. در اینگونه مواقع لیپوساکشن می‌تواند کمک حال باشد. از طریق ازبین‌بردن چربی‌های اضافی، چانه و گردن ظاهری شاداب و جوانتر بخودمی‌گیرند که این منجر به طراوت کلی ظاهر فرد می‌شود. این روش همانند سایر روش‌های لیپوساکشن انجام‌می‌شود یعنی در این روش به فرد بیهوشی موضعی تزریق‌می‌شود، برش‌های کوچکی در قسمت مدنظر ایجادشده و با استفاده از یک کانول کوچک چربی‌های مازاد خارج‌می‌شوند. این روش بسیار سریع است و بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول‌می‌کشد و به‌عنوان عمل‌جراحی سرپایی در نظرگرفته می‌شود، یعنی بیماران می‌توانند در مدت کوتاهی پس از اتمام مراحل کامل درمانی مرخص‌شده و به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند. لیپوساکشن چانه می‌تواند منجر به کبودی شود اما میزان کبودی هر فرد متفاوت است. روز اندکی درد در هفته‌های اولیه‌ی پس از عمل طبیعی است اما پس از برطرف‌شدن این دردها، حداقل اسکار ممکن باقی‌می‌ماند و بیمار می‌تواند از چانه و گردن جوانتر و شاداب‌تر لذت‌ببرد. به طور کلی لیپوساکشن چانه یکی از ایمن‌ترین روش‌های لیپوساکشن به‌شمار‌‌می رود و از میزان موفقیت بالا و خطر کم عوارض برخوردار است.

نحوه‌ انجام لیپوساکشن برای رفع غبغب


نحوه‌ انجام لیپوساکشن برای رفع غبغب

معمولا افتادگی پوست در اطراف چانه و گردن با گذشت سن طبیعی است وجود دارد اما امکان بازسازی چهره‌ای جوان و شاداب از طریق روش‌های زیبایی وجوددارد. این روش که به عنوان جوانسازی گردن شناخته‌شده است غالبا در آن از ترکیبی از لیپوساکشن و درمان‌های سفت‌کردن پوست مانند ترماژ برای ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده‌می‌شود. لیپوساکشن چانه تحت بیهوشی موضعی صورت‌می‌گیرد و ممکن‌است علاوه بر آن برخی از جراحان از آرامبخشی مانند والیوم برای آرام نگه‌داشتن بیمار در طول این جراحی استفاده‌کنند. در لیپوساکشن چانه، برش‌های کوچکی در قسمت مورد نظر ایجادشده و از طریق این برش‌ها سوند کوچکی جهت تخلیه چربی‌های اضافی وارد بدن بیمار می‌شود. این روش سرپایی بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول‌می‌کشد و بعد از آنکه بر روی برش‌های بخیه‌زده‌ی بیمار یک باند کششی جهت محافظت بسته‌شد وی می‌تواند در همان روز مرخص‌شود. ممکن‌است بدلیل تخلیه مایع اضافی در هفته‌های اول بعد از عمل‌جراحی از مجبورباشید لباس‌های الاستیک استفاده‌کنید. اگر قصد بازگشت به سر کار را دارید و و بدلیل درد در قسمت برش‌ها و کبودی بعد از عمل معذب‌هستید می‌توانید از لباس یقه‌اسکی یا هر چیز دیگری برای پوشاندن آن استفاده‌کنید. شاید بعد از عمل‌جراحی کمی احساس ناراحتی کنید اما بعد از گذشت مدتی این درد رفع‌ خواهدشد. شاید لازم‌باشد که بعد از گذشت چند ماه از انجام لیپوساکشن جهت بهبود کاهش‌وزن و جای آن از روش‌های سفت‌کردن و کشیدن پوست استفاده‌کنید. مراقبت از پوست و مرطوب‌کردن آن بطور مرتب به ماندگاری تاثیر لیپوساکشن و حفظ جوانی و شادابی پوست در اطراف چانه و گردن کمک‌می‌کند.

مراقبت بعد از جراحی لیپوساکشن غبغب


زمان بهبودی برای لیپوساکشن چانه همانند تمام انواع عمل‌های جراحی زیبایی، از فردی به فرد دیگر متفاوت‌است. زمان بهبودی بعد از لیپوساکشن چانه بسته به عوامل مختلفی از جمله سلامت عمومی بیمار، حجم کار در طول عمل لیپوساکشن و مهارت پزشک جراح است. مهمترین چیزهایی که پس از هر نوع جراحی تهاجمی در مورد دوره نقاهت باید بیادداشته‌ باشید این است که توانبخشی و بهبودی هر فرد، شخصی است و این دوره زمانی کامل‌می‌شود که فرد احساس بازگشت به حالت عادی را کرده و آماده ادامه زندگی عادی باشد.

تاثیرات آنی را بعد از لیپوساکشن احساس‌کنید


به طور کلی، لیپوساکشن روی چانه و صورت با استفاده از میکرو لب یا لیپوساکشن هوشمند انجام‌می‌شود. در لیپوساکشن هوشمند  از ابزارهای کوچکتر  و کمترتهاجمی نسبت به لیپوساکشن سنتی استفاده‌می‌شود. از لیپوساکشن سنتی را در سایر قسمت‌های بدن استفاده‌می‌شود. عموما زمان بهبودی از لیپوساکشن چانه در اکثر افراد معمولا تنها چند روز است. بعضی از بیماران ادعا‌می‌کنند که بعد از انجام جراحی لیپوساکشن قادر به بازگشت به سر کار در روز بعد از عمل بوده‌اند. اکثر بیماران می‌توانند کلینیک را در همان روز جراحی و پس از چند ساعت استراحت ترک‌کنند و روز بعد قادرند که بیشتر فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از‌سربگیرند. در دوران نقاهت بعد از هر نوع عمل جراحی مهم‌است که مقدار زیادی مایعات بنوشید و به اندازه کافی استراحت‌کنید.

بهترین نتیجه را دریافت‌کنید


بهترین نتیجه را دریافت‌کنید

استفاده از لیپوساکشن چانه ظاهری به فرد می‌دهد که سایر روشهای جراحی زیبایی یا روش‌های غیرتهاجمی قادر به انجام آن نیستند. هنگامی‌که فرد وزن کم می‌کند،چانه یکی از پردردسرترین قسمت‌های بدن است و تن‌کردن آن غیر‌ممکن‌ است چراکه نمی‌توان با عضلات موجود در این قسمت از بدن ورزش‌کرد. معمولا بیمارانی که تحت جراحی لیپوساکشن چانه قرا‌ر‌می‌گیرند معمولا دارای یک چانه‌ی زاویه‌دار و عاری از هرگونه پوست اضافی یا به اصطلاح جیب چربی می‌شوند. لیپوساکشن چانه روشی توصیه‌شده برای درمان چانه دوم است.

روش‌های جایگزین لیپوساکشن


شاید پیش‌بیاید که کاندیدای مناسبی برای جراحی لیپوساکشن نباشید و یا شاید هم تمایلی به انجام عمل جراحی جهت کاهش وزن نداشته‌باشید. اگر این موارد در مورد شما صدق‌می‌کند در اینصورت گزینه‌های درمانی دیگری نیز وجوددارد که می‌توانید آنها را امتحان‌کنید. اول از همه، متخصصان پزشکی توصیه‌می‌کنند که قبل از روی‌آرودن به لیپوساکشن برای کاهش وزن، تغییراتی در سبک‌زندگی خود از جمله در تغذیه سالم و ورزش ایجادکنید. به منظور کاهش وزن در قسمت چانه بایستی قبل از استفاده از عمل جراحی زیبایی، بطور مرتب و منظم ورزشهای مربوط به چانه و گردن را انجام‌دهید.‌

به عنوان مثال، می‌توانید به آرامی چانه خود را به سمت گردن و به سمت بالا بکشید تا عضلات این قسمت تقویت‌شوند. علاوه بر این چرخش چانه نیز می‌تواند در این زمینه مفید‌باشد.

حتی اگر از طریق رژیم‌غذایی و ورزش‌کردن به نتایج مطلوب دست‌نیافتید باز هم به‌فکر عمل جراحی نباشید زیرا در این مرحله می‌توانید به تزریق‌هایی که باعث آب‌شدن سلول‌های چربی می‌شوند بعنوان یک راه‌حل عالی فکرکنید. با این حال، برخی از این تزریق‌ها (مانند لیپودیسولو) توسط FDA تاییدنشده‌اند از همین رو قبل از انجام هر کاری حتما تحقیق‌کرده و با پزشک خود مشورت‌کنید.

مدیریت عوارض جانبی بعد از لیپوساکشن گردن


مدیریت عوارض جانبی بعد از لیپوساکشن گردن

در طول هفته اول پس از عمل جراحی همانند لیپوساکشن چانه، احتمالا بیمار حداقل به‌مدت یک هفته از تورم در آن ناحیه رنج‌ببرد. ممکن‌است که ورم در بعضی از بیماران خیلی زود فروکش‌کند و در برخی دیگر تا مدتها ادامه‌بیاید. سایر عوارض‌جانبی ناشی از انجام لیپوساکشن صورت شامل کبودی بسیار شدید است زیرا پوست روی صورت نسبتا حساس است لذا در برابر کبودی شدید بسیار آسیب‌پذیر است. با درنظر داشتن این قضیه، می‌توان گفت که تا زمان برطرف‌شدن کبودی از رفتن به سرکار معذب‌باشید لذا در اینصورت طول مدت زمان بهبودی متغییر خواهدبود.

عوامل موثر بر قیمت لیپوساکشن غبغب


روش‌های کانتورینگ گردن از بیماری به بیمار دیگر و بر اساس نیازهای خاص او متفاوت است. هزینه‌های آن شامل هزینه‌های پزشک جراح، بیهوشی، اتاق عمل، تسهیلات، تجهیزات، ایمپلنت، پوشاک، مراقبتهای بعد از عمل، آزمایشهای آزمایشگاهی و دارو می‌باشد. با جراح پلاستیک خود مشورت‌کنید تا یک برنامه درمانی مناسب برای رسیدن به اهداف شما بچیند. بدین ترتیب می‌توان برآورد دقیقی از هزینه‌های مربوط به نتایج مدنظر خود داشته‌باشید.  هزینه‌های درمان بیمار معمولا به عوامل زیر بستگی‌دارد:

  • نقطه شروع و اهداف مورد نظر بیمار
  • روش توصیه‌شده توسط دکتر
  • سطح تخصص جراح
  •  استفاده از تکنولوژی پیشرفته یا تکنیک‌های جراحی بسته به نظر جراح
  • هزینه جراحی پلاستیک در محل‌زندگی بیمار
  • تسهیلات جراحی مورد استفاده (مطب، بیمارستان، و غیره)
  • نوع بیهوشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *