جوانسازی پوست دست با تزریق چربی: زیبا کردن انگشتان لاغر و پیر

جوانی دست

از آنجا که دست‌ها به ندرت پوشانده می‌شوند بنابراین جزء قسمت‌هایی از بدن به شمار می‌روند که بیش از نواحی دیگر در معرض دید هستند. دست‌ها یکی از اولین قسمت‌هایی هستند که آثار پیری را در خود نشان می‌دهند. در جوانی دست‌ها توپر و باطراوت هستند ولی با گذشت زمان حجم آنها کاهش می‌یابد که نتیجه آن ایجاد یک ظاهر مسطح و استخوانی برای دست است. برای جوانسازی مجدد دست پزشکان از  تزریق چربی  به پشت دست استفاده می‌کنند که باعث می‌شود دست‌ها پرحجم‌تر به نظر برسند.  تزریق چربی به پشت دست فرم آن را به حالت سابق برمی‌گرداند و بدون اینکه تاندون‌ها و وریدها را کاملا مخفی کند  آنها را از نظر پنهان می‌کند.طی یک عمل انتقال چربی، چربی مورد نیاز از قسمتی که چربی بیشتری دارد برداشته می‌شود سپس به ناحیه دیگری مانند پشت دست‌ها منتقل می‌شود.

درحالی که درمان‌های ضد پیری روی چهره متمرکز می‌شوند دست‌ها معمولا علائم پیری را حتی زودتر نشان می‌دهند. برای بیمارانی که به دنبال بهبود ظاهر دستان خود هستند گزینه‌های کمی وجود دارد. تزریق چربی اتولوگ  روش ایمن و موثری است که با حداقل تهاجم جوانی را به دست‌ها برمی‌گرداند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

اهمیت جوانسازی پوست دست


اهمیت جوانسازی پوست دستمعمولا افرادی که تمایل دارند از روش تزریق چربی برای دستان خود استفاده ‌کنند کسانی هستند که دستانشان ظاهر پیرتری نسبت به صورتشان دارد.  در دستان این افراد معمولا وریدها و تاندون‌ها برجسته‌تر شده‌اند و این افراد می‌خواهند این دست‌ها ظاهری توپرتر و جوان‌تر داشته باشند. افرادی که توپری زیرجلدی پشت دست خود را از دست داده‌اند یا پوست لاغری دارند که در آن تاندون‌ها و وریدهای زمینه‌ای مشخص است بهترین کاندیدا برای جوانسازی دست با تزریق چربی به شمار می‌روند. البته مبتلایان به آرتروز یا تحلیل عضلات دست نیز کاندیداهای خیلی خوبی برای این کار به شمار می‌روند. هدف همواره ایجاد یک ظاهر سالم‌تراست. دست‌ها مناطقی از بدن هستند که بیش از همه درمعرض دید قرار دارند و یکی از اولین مناطقی هستند که اثرات پیری را نشان می‌دهند. پشت یک دست طبیعی مخزنی از چربی نیست. یک دست جوان جذاب توپر است اما چاق نیست. نکته کلیدی برای جوانسازی مجدد دست پیر ایجاد یک لایه یکپارچه از گرافت چربی در پشت دست است که باعث می‌شود پوست با کمی پرشدن ضخیم‌تر احساس و دیده شود. پشت یک دست با ظاهری جذاب و سالم یک توپری جزئی وجود دارد که وریدها و تاندون‌ها را می‌پوشاند اما آنها را مخفی نمی‌کند.

مزایای تزریق چربی به پشت دست؟


تزریق چربی مزایایی دارد که شامل:

  • به دست آمدن نتایج کاملا طبیعی با استفاده از سلول‌های خود بیمار برای بهبود وضعیت دست‌ها
  • نسبت به اکثر فرمولاسیون‌های(ترکیبات) پر کننده پوست دوام بیشتری دارند
  • می‌توان از همان چربی که از لیپوساکشن به دست می‌آید برای این کار استفاده کرد.
  • اگر میزان کافی چربی در دسترس باشد می‌توان همزمان بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار داد.
  • بهبودی سریع با حداقل تاثیرات جانبی و خطرات امکانپذیر است

آیا من کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی پشت دست هستم؟


اگر زمانی که در جمع هستید دستان خود را مخفی می‌کنید و آرزو می‌کنید که ای کاش دستکش می‌پوشیدید پس به پزشک خود مراجعه کنید تا مشخص کند که آیا شما یک کاندید خوب برای تزریق چربی پشت دست به شمار می‌روید یا خیر. دکتر دستان شما را معاینه می‌کند و سپس تعیین می‌کند که شما به چه چیزی برای افزایش جذابیت و جوانسازی دستان خود نیاز دارید.

چگونگی جوانسازی دست با چربی


برای انتقال چربی به دستان شما ابتدا یک عمل مینی لیپوساکشن انجام می‌دهید که در طی آن چربی از بدن فرد تحت درمان برداشته می‌شود.معمولا پزشک آن را از شکم فرد می‌گیرد. به این دلیل از چربی شکم استفاده می‌شود که مکانی است که به سادگی در دسترس است و چربی بسیار با کیفیتی برای تزریق در اختیار پزشک قرار می‌دهد. ابتدا محل با مقادیر زیادی بیحسی موضعی بیحس می‌شود سپس با استفاده از یک کانولای کوچک یا سرنگ چربی برداشته می‌شود. سلول‌های چربی به منظور حذف مایع اضافی رسوب داده می‌شوند و می‌توان این سلول‌ها را برای مصارف بعدی تا حداکثر دوسال در دمای پایین فریز و ذخیره کرد. برای تزریق چربی پشت دست، پزشک پشت دست را با کمی لیدوکائین بیحس می‌کند سپس سرنگ حاوی چربی را به یک کانولا متصل کرده و چربی را تزریق می‌کند. چربی به آسانی از میان بافت‌ها حرکت‌می‌کند و شما می‌توانید آن را در سراسر دست پخش کنید. این چربی یک حجم‌دهنده عالی برای دست است چراکه بر خلاف سایر حجم‌دهنده‌ها  بسیار انعطاف‌پذیر است. چربی ویسکوزیته مشابهی با بافت‌های زمینه‌ای فرد دارد در حالیکه سایر حجم‌دهنده‌ها کمی ضخیم‌تر هستند و به راحتی چربی به اطراف حرکت نمی‌کنند. تزریق تنها یک لحظه طول می‌کشد. حدود سه یا چهار روز اول ممکن است کمی ورم در محل ایجاد شود و این تنها عارضه جانبی است که وجود دارد.

بهبودی


بهبودی به دنبال تزریق چربی بستگی به سطح لیپوساکشن انجام شده دارد. ممکن است چند روز تا یک هفته طول بکشد تا بتوانید فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرید.

تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد؟


ماندگاری چربی در پشت دست بستگی به فرد دارد. اولین مرتبه‌ای که پزشک این کار را انجام می‌دهد به فرد می‌گوید که باید6-3 ماه دیگر برای تزریق مجدد مراجعه کند و ممکن است تزریق دفعه سومی با همین فاصله زمانی پس از مرتبه دوم لازم باشد. در نهایت در پایان دوره دو ساله پیش از منقضی شدن چربی فریز شده  پزشک با بیمار تماس می‌گیرد، وضعیت فعلی وی را جویا می‌شود و از او می‌خواهد برای تزریق نهایی مراجعه کند. پس افراد معمولا 4-2 بار تزریق در یک دوره دو ساله انجام می‌دهند. بر اساس کتاب‌های مرجع چربی در هر قسمتی از بدن 8-2 سال دوام دارد. در برخی بیماران دوام این چربی تا ده سال هم گزارش شده است در حالیکه در برخی دیگر تنها حدود یک سال دوام داشته و پس از آن می‌بایست پروسه مجددا تکرار شود.

تکنیک‌های پیشرفته نتایج را بهبود می‌بخشند


آخرین مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از تکنیک‌های پیشرفته در تزریق چربی به پشت دست نتایج بهتری ایجاد می‌کند. در این روش تعداد کمی برش بسیار ظریف در پشت دست ایجاد می‌شود و جراح از طریق این برش‌ها سلول‌های چربی را تزریق می‌کند. چربی نواحی لاغر شده بین وریدهای قابل مشاهده دست را پر می‌کند و با حجیم‌تر کردن این نواحی باعث می‌شود وریدها مخفی شوند. از آنجا مقداری از چربی توسط بدن جذب می‌شود نواحی تحت درمان در آغاز ممکن است بیش از اندازه پر شوند تا از دست رفتن اولیه سلول‌های چربی را جبران کنند. بیمارانی که از نتایج اولیه کاملا راضی نیستند ممکن است برای تکمیل نتایج بخواهند با استفاده از انتقال چربی اضافی یا ژل‌ها یک درمان روتوش یا تاچ آپ انجام دهند. از آنجا که این روش نسبتا سریع است و نیاز به گذراندن دوره طولانی بهبود ندارد محققین معتقدند که اگر این درمان به صورت گسترده در دسترس عموم قرار گیرد مورد استقبال بیماران قرار خواهد گرفت.

سوالاتی که به صورت مکرر پرسیده می‌شوند


برخی از پرسش های رایج درباره جوانسازی پوست دست با تزریق چربی عبارت اند از:

درست مانند صورت، دست‌ها همواره در فضای باز و در معرض عوامل محیطی مانند اشعه‌های سوزان خورشید قرار می‌گیرند. به همین دلیل پشت دست‌ها به خاطر آسیب به بافت و آتروفی بافتی سریعتر پیر می‌شود. همچنانکه حجم دست‌ها به تدریج کاهش پیدا می‌کند و پوست کشسانی خود را از دست می‌دهد دست‌هایی که زمانی صاف و نرم به نظر می‌رسیدند در حال حاضر بافتی شبیه کاغذ جعبه پیدا می‌کند. به دلیل اینکه دست‌ها پشتیبانی خود در ناحیه زیر پوست را از دست می‌دهند تاندون‌ها، مفاصل و سیاهرگ‌های زمینه‌ای  برجسته‌تر و بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. از دست رفتن حجم دست و لاغر شدن آن به دست‌ها یک ظاهر توخالی اسکلت‌مانند می‌دهد.

فعال‌شدن خونرسانی به گرافت‌های چربی ممکن است چند ماه طول بکشد. خونرسانی به سلول‌های چربی حدود 6 ماه پس از عمل شروع شده و تا 18-12 ماه پس از عمل ادامه می‌یابد.

در حالیکه ژل‌ها  در اصلاح صدمات مربوط به سن موفق بوده‌اند ولی اگر حجم بالایی از آنها مورد نیاز باشد استفاده از آنها می‌تواند هزینه زیادی در پی داشته باشد. در استفاده از چربی اتولوگ از آنجا که ماده مورد استفاده از بدن خود فرد گرفته می‌شود و اغلب مردم چیزی بیش از نیاز خود از این ماده دارند جاهای خالی بزرگتر می‌توانند در همان ابتدا با استفاده از یک پرکننده طبیعی پر شوند. به علاوه استفاده از روش تزریق چربی برای جوانسازی مجدد دست با استفاده از بافت بدن خود فرد خطر بروز آلرژی را از بین می‌برد. به علاوه نتایج تزریق چربی معمولا 5-3 سال دوام دارد در حالیکه در استفاده از ژل‌ها این زمان قبل از نیاز به روتوش 8-6 ماه است.

گرافت‌های چربی جزء ثابت بافت نرم چهره فرد می‌شوند مانند بافت چربی که به صورت طبیعی در محل وجود دارد. اگرچه  این گرافت‌ها در معرض عوامل طبیعی مانند تغییرات وزن و پیری قرار می‌گیرند.

بله در صورت لزوم پس از انجام تزریق اولیه چربی یک یک مرحله اصلاح می‌تواند انجام شود. در این مرحله حجم بسیار کمتری از چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیش از انجام هرگونه اصلاحی منتظر ماندن تا ترمیم کامل بسیار اهمیت دارد چراکه نتیجه نهایی تزریق چربی 18 ماه طول می‌کشد تا مشخص شود.

هر پروسه انتقال چربی و تزریق منحصربفرد است. از آنجا که نیازهای شما با نیارهای سایر بیماران متفاوت است تا پیش از اولین ملاقات با پزشک برآورد دقیق هزینه امکانپذیر نیست. زمانی که پزشک برنامه درمان شما را مشخص کرد می‌توانید برآوردی از هزینه مورد نیاز داشته باشید.

بیماران معمولا از نتایج تزریق چربی بسیار راضی هستند. مزایا بستگی به ناحیه‌ای دارد که چربی تزریق می‌شود:

  • چهره: نواحی که با افزایش سن توخالی به نظر می‌رسند می‌توانند با تزریق چربی پر شوند. گونه‌ها، پیشانی،  زیر چشم‌ها و لب‌ها نواحی خوبی برای تزریق چربی به شمار می‌روند. چربی حتی می‌تواند برای نرم کردن برخی اسکارها استفاده شود.
  • باسن : یک کمر باریک و باسن‎ گردتر، هدف برنامه ساخت باسن برزیلی، با استفاده از تزریق چربی امکانپذیر است.
  • سینه‌ها: چربی هم برای بهبود و هم بازسازی دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی گاهی اوقات چربی برای مخفی کردن لبه‌های ایمپلنت‌های سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این ترتیب یک ظاهر طبیعی‌تر ایجاد می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *