درمان خط خنده (چین نازولبیال) با تزریق پی آر پی به جای فیلر

درمان خط خنده (چین نازولبیال) با تزریق پی آر پی به جای فیلر

خطوط لبخند چین و چروک‌هایی هستند که هنگام لبخند ایجاد می‌شوند. در افراد جوان‌تر، این خطوط بعد از خندیدن ناپدید می‌شوند، اما در مردان و زنان مسن تر، این خطوط حتی زمانی که صورت در حال استراحت است، باقی می‌مانند. این خطوط در اغلب افراد در دهه 20 و 30 زندگی شروع به ظاهر شدن می‌کنند زیرا در این زمان است که تولید کلاژن به طور معمول کاهش می‌یابد و پوست نازک تر می‌شود.

چه چیزی باعث خط لبخند می‌شود؟


بعضی از خطوط اطراف دهان در اثر عضلاتی که هنگام لبخند زدن حرکت می‌کنند، داخل پوست وارد می‌شوند و خطوطی که در طول زمان هنگام حرکت صورت ایجاد می‌کنید، به خطوط در حالت استراحت تبدیل می شوند. همانطور که سن بالا می‌رود، اغلب حجم در وسط صورت از بین می‌رود و اطراف ناحیه دهانی دچار افتادگی می‌شود که باعث چروک‌های نازولبیال عمیق، خطوط ماریونیت و فک می‌شود. اگرچه برخی از این چروک‌ها به سن مربوط است، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر سن بروز این خطوط تاثیر می‌گذارند. این عوامل شامل قرار گرفتن در معرض خورشید، استفاده از تخت‌های برنزه شدن و دلایل ژنتیکی است که سبب می‌شود تعیین سن دقیقی که در آن این خطوط ایجاد می‌شوند بسیار دشوار باشد.
از دست دادن حجم در لایه‌های چربی در وسط صورت، باعث افتادگی پوست می‌شود و موجب افزایش عمق خطوط نازولبیال می‌شود. دیگر عوامل موثر در این امر شامل از دست رفتن الاستیسیته پوست و شکستن فیبرهای کلاژن و الاستین هستند، که می‌تواند سبب شل شدن پوست گردند. این تغییرات با پیری رخ می دهند و می‌توانند خیلی زود و حتی در سن 25 سالگی رخ دهند، اما بسته به سبک زندگی و ژنتیک متفاوت خواهند بود.

درمان‌های بالینی برای خطوط لبخند


درمان‌های بالینی برای خطوط لبخند

در حال حاضر، اجازه دهید نگاهی به چند درمان بالینی که در واقع برای درمان خطوط لبخند کار می‌کنند، بیاندازیم. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که برای هرگونه درمان بالینی اقدام کنید مهم است که ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

این کار با استفاده از درمان‌های تزریقی مانند بوتاکس، دیسپورت و زئومین انجام می‌شود. این درمان مدت حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد. شايع‌ترين عارضه جانبی، کبودی جزیی موقتی در ناحيه تزريق است، اما درمان در اکثر بيماران بسيار موثر است.

برای ناحیه اطراف دهان، خطوط با استفاده از تزریق ژل مانند یوودرم یا رستلین پر می‌شوند. درمان همچنین یک اثر بالقوه کبودی و تورم به همراه دارد و حدود 9 تا 12 ماه طول می‌کشد.

دیگر گزینه‌های تهاجمی دیگر شامل لایه برداری شیمیایی، پلاسما، لیزر، رادیوفرکوئنسی و میکرونیدلینگ هستند، که به صورت فیزیکی و با ایجاد آسیب‌های پوستی با درجات مختلف، باعث تحریک تولید کلاژن و سفت شدن پوست می‌شوند و با استفاده از مکانیزم‌های طبیعی پوست محکم تری را ایجاد میکنند.

میکرونیدلینگ یا لیزر فراکسل دوآل ممکن است برای خطوط لبخند فرو رفته در پوست مفید باشند. این درمان می‌تواند 3 تا 5 جلسه ادامه یابد. این روش با ایجاد آسیب‌های کنترل شده با سوزن میکرونی یا نور لیزر، پوست را در جهت بهبودی و تولید کلاژن در نواحی تحت درمان تحریک می‌کند. دوره بهبودی حداقل است و قرمزی جزیی بلافاصله پس از آن وجود دارد، اما روز بعد بسیاری از بیماران می‌توانند به کار بازگردند و آرایش کنند.

درمان پلاسمای غنی از پلاکت


 درمان پلاسمای غنی از پلاکت

این درمان نوآورانه برای بهبود بافت پوست طراحی شده است، که رنگ پوست تیره را تازه کرده و موجب کاهش دایره‌های تیره زیر چشم می‌شود. همچنین در درمان جای جوش بسیار موثر است.
درمان پی آر پی شامل مصرف مقدار کمی خون شما می‌باشد، که پس از آن “گردانده می‌شود” تا اجزای آن جدا شود و پلاسمای غنی از پلاکت به دست آید. سپس پی آر پی با استفاده از یک سوزن بسیار نازک به داخل ناحیه تزریق می‌شود که باعث تحریک رشد بافت و تولید کلاژن می‌شود تا به طور طبیعی پوست شما را جوان سازی کند.
این درمان یک جایگزین طبیعی عالی برای درمان‌های دیگر جوان سازی است، به ویژه اگر نگران تزریق هستید. این درمان اغلب با میکرونیدلینگ همراه است تا نتایج مطلوب به دست آید. درمان پی آر پی همچنین به طور گسترده ای برای درمان انواع مختلف آسیب‌های ورزشی و مشکلاتی که بر تاندون، مفاصل و دیسک اثر می‌گذارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

این درمان چگونه عمل می‌کند؟

مقدار کمی خون از بازوی شما گرفته خواهد شد. سپس آن را در یک سانتریفیوژ چرخانده و پلاسمای غنی از پلاکت از سایر اجزای خون جدا می‌شود. سپس آن را در ناحیه پوستی که تحت درمان قرار گرفته است تزریق می‌کنند و همچنین می‌تواند به آرامی با استفاده از سوزن میکرونیدلینگ به پوست وارد شود. پلاکت‌ها با شروع ترمیم و جذب سلول‌های بنیادی، تحریک و تسریع درمان طبیعی و جوان سازی عمل می‌کنند.

در طول درمان من چه اتفاقی می‌افتد

در طول درمان من چه اتفاقی می‌افتد

ابتدا پوست شما پاک می‌شود و خون برای استخراج پلاکت‌ها از دست شما گرفته می‌شود. هنگامی که خون چرخانده شد، تزریق پی آر پی صورت می‌گیرد. شما در طول درمان دراز می‌کشید.

آیا احساس درد یا عوارض جانبی خواهم داشت؟

ممکن است در طول درمان اندکی احساس سوزش داشته باشید و ممکن است ناحیه تحت درمان به مدت 3-4 روز احساس ناراحتی کند. معمولا 4 تا 5 روز پس از درمان کبودی نیز ممکن است رخ دهد.

این درمان برای چه کسی مناسب است؟

هر فرد 18 ساله و بزرگتر برای این درمان مناسب است. این درمان مخصوصا در بیمارانی مورد استقبال قرار گرفته است که تمایل به شاداب کردن نواحی پوست و صورت خود دارند اما انواع دیگر درمان‌های تزریقی را دوست ندارند.

تفاوت‌های بین پی آر پی و تزریق ژل چیست


تفاوت‌های بین پی آر پی و تزریق ژل چیست

در حالی که هر دو روش تزریق ژل و پلاسمای غنی از پلاکت می‌توانند برای جایگزینی حجم از دست رفته در صورت یا بدن استفاده شوند، برخی از تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد. فیلرهای پوستی قدیمی در ارائه اثرات فوری بسیار عالی هستند، اما این اثرات می‌توانند طی یک سال برطرف شوند. در مقابل، ممکن است چند ماه طول بکشد تا پلاسمای غنی از پلاکت اثر کند، اما از آنجایی که کلاژن شخصی بیمار است که تولید می‌شود، اثرات می‌توانند 1-2 سال دوام داشته باشند. این مسئله به این دلیل است که سیتوکین‌ها و سلول‌های بنیادی به مدت طولانی پس از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت اولیه، کلاژن تولید می‌کنند. همچنین بعضی از افراد تمایل دارند که به تدریج ظاهر بهتری پیدا کنند باشند تا دیگران متوجه تغییر چشمگیری در ظاهر آن‌ها نشوند. پلاسمای غنی از پلاکت می‌تواند یک ابزار مفید در دستیابی به این جوانسازی طبیعی تدریجی باشد. در نهایت، جایی که پلاسمای غنی از پلاکت از بدن خود بیمار تولید می‌شود، فیلرهای پوستی، هرچند که بسیار ایمن باشند، از یک فرآیند تولید به دست می‌آیند.

چند روش خانگی برای درمان و پیشگیری از ایجاد خطوط خنده دور لب


علاوه بر تزریق پی آر پی، روش‌هایی نیز وجود دارند که به رفع خط لبخند یا جلوگیری از ایجاد آن به شما کمک خواهند کرد که عبارت اند از:

رژیم غذایی خود را بررسی کنید

رژیم غذایی خود را بررسی کنید

رژیم غذایی تاثیر مستقیم بر ظاهر پوست دارد. غذاهای فرآوری شده، باعث از بین رفتن بقایای مواد مغذی حیاتی می‌شوند که به نوبه خود توانایی بدن برای تولید کلاژن را کاهش می‌دهد. سعی کنید از غذاهایی که دارای پروتئین بالا و آنتی اکسیدان هستند، بیشتر استفاده کنید. انتخاب‌های عالی شامل میوه‌های تازه مانند پرتقال، کشمش، زغال اخته و تمشک هستند. علاوه بر این، افزایش ویتامین A، C و D می‌تواند به افزایش الاستیسیته پوست کمک کند. در نهایت، غذاهای غنی از پروتئین برای حفظ الاستیسیته، تغذیه و صاف بودن پوست ضروری هستند.

از یک ماسک کلاژن شروع کنید

هنگامی که به اواسط دهه 20 زندگی خود رسیدید، تولید کلاژن شروع به کاهش سریع می‌کند. اگر بدون کنترل رها شود، این وضعیت می‌تواند باعث واضح تر شدن خطوط اطراف دهان شما شود. به همین دلیل است که باید خیلی زود از یک ماسک مخصوص استفاده کنید که حاوی کلاژن باشد. از طریق فرآیند اسمزی پوست، این لایه ماسک مواد پروتئین مهم را به طور مستقیم به چین و چروک‌ها انتقال می‌دهد. در طول زمان، چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد. برای ادامه این مسیر، ماسک را حداقل دو تا سه بار در هفته استفاده کنید.

رای بهرمندی از این خدمات ورزرو وقت با شماره های یک صاف کننده فوری تهیه کنید

یک روش فوق العاده موثر برای کاهش خطوط لبخند، استفاده از یک صاف کننده فوری است. این محصول که گاهی اوقات فیلر کلاژن نامیده می‌شود، بر پایه کرم تولید و برای اعمال به طور مستقیم روی خطوط طراحی شده است.
تماس حاصل فرمایید.

در شب از یک مرطوب کننده ضد چروک استفاده کنید

هنگامی که در شب به خواب می‌روید، پوست شما فرآیند جوان سازی را آغاز می‌کند. اگر دچار خطوط عمیق در اطراف دهان خود باشید، لازم است از یک محصولی که باعث تحریک انتقال و تولید کلاژن می‌شود، استفاده کنید

روی صورت خود نخوابید

روی صورت خود نخوابید

اگر به پهلو یا صورت میخوابید، فشار مداوم روی صورت باعث چروک شدن پوست می‌شود. این وضعیت به ویژه در مورد خطوط نازولبیال صادق است، یعنی خطی که از بینی تا دهان کشیده می‌شود. خطوط خنده همچنین می‌توانند در اثر خوابیدن به این شیوه ایجاد شوند زیرا پوست اطراف چشم بسیار نازک است.

ضد آفتاب بزنید و سیگار نکشید

همانطور که هر فرد علاقه به اثرات ضد پیری می‌داند، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن باعث از بین رفتن کلاژن و کشش پوست می‌شود. این موارد در میان علل اولیه خطوط ماریونت با بالا رفتن سن به شمار می‌روند، در نتیجه هر روز از ضد آفتاب دارای SPF استفاده کنید و به یاد داشته باشید؛ که در مقابل اثرات پیری خط خنده قرار می‌گیرد در حالی که سیگار کشیدن به طور مستقیم به ایجاد چروک‌ها کمک می‌کند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *