دستگاه هایفوتراپی (HIFU) برای زیباسازی صورت و گردن بدون عوارض جراحی

هایفوشل شدن پوست باعث می‌شود که چشم‌های شما خسته به نظر برسد و شکل صورت شما را در نواحی اطراف چانه و گردن از حالت طبیعی خارج می‌کند. اگر درمانی وجود داشته باشد که بتواند روند پیری پوست را به عقب برگرداند ، چقدر شگفت‌انگیز خواهد بود. اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا (High-intensity focused ultrasound) با استفاده از روش لیفت غیرجراحی صورت و گردن، پوست را  لیفت   کرده و سفت می‌کند. هایفوتراپی (High-intensity focused ultrasound) یک روش جایگزین بنیادین در لیفت زیبایی صورت – بدون نیاز به جراحی است. هایفو صورت، گردن و چشم‌ها را لیفت و سفت کرده و باعث بالا رفتن طبیعی و قابل توجه پوست می‌شود.

با انجام یک جلسه درمانی هایفو، پوست کامل شده را مجبور می کند تا دوباره شروع به کار کرده و چشم‌های شما  درشت‌تر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر کشیده می‌شوند، خطوط ظریف روی پوست صاف شده و روزنه‌های پوست کاهش می‌یابد. این روش هیچ کدام از معایب و عوارض خطرناک جراحی را نداشته و با فرآیندی مطمئن شما را به آن چه از صورت خود انتظار دارید می رساند و در مقایسه با سایر روش های زیباسازی و جوان سازی پوست نیز می تواند مزایای بسیاری را پیش روی شما بگذارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هایفوتراپی می توانید با شماره تلفن ما تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی HIFU چیست ؟ 


هایفوتراپی HIFU)) چیستهایفو براستی یک پیشرفت قابل توجه در تکنولوژی است، که روش درمانی غیرجراحی جایگزین برای جراحی لیفت صورت، یک گزینه درمانی بسیار خوب، تنها درمان تایید شده توسط سازمان غذا و دارو با هدف ویژه برای بهبود خطوط و چین و چروک‌های روی صورت و سینه است که به عمق پوست نفوذ می‌کند که پیش از این تنها از طریق جراحی امکان‌پذیر بود.   هایفو از قدرت اولتراسوند استفاده می‌کند تا با روشی مطمئن پوست را لیفت کرده و سفت کند. اولتراسوند نوعی از انرژی است که بطور قابل توجهی با دیگر تابش‌ها مانند IPL و لیزر یا انرژی الکتریکی (رادیوفرکانسی) تفاوت دارد. هایفو از سطح پوست محافظت می‌کند، در حالی که کاملاً به لایه‌های عمیق نفوذ کرده و دمای آن بالاتر از رادیوفرکانسی است، لایه‌های میانی و بنیادی پوست که ضعیف شدن اصلی پوست از آنجا شروع شده را درمان می‌کند. بافت در ناحیه مورد نظر تا حدود 65 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود،  حرارت گرمایی که در بافت پوست ایجاد می‌شود، باعث زخم‌های فاصله‌دار و سایش سلولی شده – که به نوبه خود بهبودی را سرعت بخشیده، به سرعت کلاژن را منقبض کرده و تولید سریع آن را تحریک می‌کند. با گذشت 90 تا 180 روز روند بهبودی زخم بافت را برای مدت طولانی تحریک کرده و باعث لیفت و سفت شدن بیشتر پوست می‌شود، که نتیجه آن می‌تواند یک سال دوام داشته باشد. هایفوتراپی علاوه بر سفتی پوست، دیگر قسمت‌های صورت مانند چشم‌ها، گونه‌ها، دهان، چانه و پوست نیز را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود که درمان جایگزین مناسبی برای بوتاکس باشد، با این مزیت که می‌تواند حالت صورت را نیز حفظ کند. این روش برای دوران پس از جراحی لیفت صورت بسیار مناسب است چرا که باعث حفظ لیفت و درمان گرفتگی خون ، جای زخم و بی‌حسی ‌شود.

مزایای هایفو تراپی چیست؟


مهمترین مزایای هایفو عبارتند از:

 • بعد از درمان می‌توانید فوراً به کارهای روزانه خود بپردازید- به دورن بهبودی نیازی ندارد.
 • تولید کلاژن پس از اولین جلسه درمان شروع شده، و نتیجه آن در ماه‌های بعد ظاهر می‌شود.
 • پوست شما بدون هیچ تغییر جدی یا غیر طبیعی سالم‌تر ، قوی‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
 • بزرگترین تفاوت هایفو با دیگر لیزرها یا تابش‌های درمانی این است که ارتباطی با رنگ پوست ندارد، یا کروموفور (رنگ‌بر) است. از این رو هایفو نتایج مؤثری در جوانسازی حتی روی پوست‌های تیره را نشان می‌دهد که درمان آنها با استفاده از روش‌های بر پایه تابش اشعه مشکل است.

کاربرد هایفوتراپی چیست؟


کاربرد هایفوتراپی چیست؟(هایفو، درمانی برای مشکلات زیر است:

 • تیرگی و لک در خط فک
 • افتادگی پوست بویژه اطراف دهان
 • افتادگی پلک
 • شل شدن چین‌های گردن
 • پوست‌های نازک و چروکیده
 • خطوط ظریف و چین و چروک
 • قرمزی خفیف و خشکی پوست
 • بافت و پوست ناصاف
 • روزنه‌های بزرگ پوست

روش درمانی هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟


روش درمانیژل اولتراسوند را روی پوست تمیز قرار می‌دهند. سپس دسته دستگاه برای انتقال انرژی اولتراسوند به زیر پوست، بکار گرفته می‌شود. برخی از بیماران ممکن است انرژی را در این ناحیه احساس کنند. پزشک با شما همکاری کرده تا روند درمان را تا جایی که ممکن است برای شما راحت کند. هایفوتراپی یک درمان غیر جراحی برای صورت و گردن است که از اولتراسوند استفاده می‌کند تا در واقع بدون هیچ دوران بهبودی ، پوست شل و افتاده را  لیفت کرده و بالا بکشد. این روش بخصوص می‌تواند عمیق‌ترین لایه زیرین پوست را که تنها با جراحی‌های زیبایی قابل دسترسی است،  بدون برش و جدا کردن سطح پوست، هدف قرار دهد.

درمان هایفو چه مدت طول می‌کشد؟


طول درمان شما به این بستگی دارد که قصد دارید چه مشکل پوستی را درمان کنید. درمان کل صورت و گردن حدود2.5 ساعت و درمان بخشی از صورت یا لیفت چشم ممکن است حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. درمان‌های بدن حدوداً چیزی بین این زمان طول می‌کشد.

چند جلسه درمان نیاز دارید؟


بطور کلی تنها یک جلسه درمانی که هر از 6 ماه تا 2 سال انجام ‌می‌شود، مورد نیاز است که به سن بیمار و درجه افتادگی و شل شدن پوست، واکنش بیولوژیکی نسبت به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن سازی فرد بستگی دارد. انجام درمان‌های اضافه در برخی بیماران ممکن است مفید باشد، و درمان‌های اصلاح کننده در آینده می‌تواند به بیمار کمک کند تا همراه با روند پیری طبیعی پوست پیش رود.

تکنولوژی بکار رفته در هایفو


انرژی هایفوتراپی انعقاد گرمایی در لایه موردنظر از بافت پوست را بدون هیچ آسیبی به سطح پوست ایجاد می‌کند. این روش  سنتز و بازسازی کلاژن را تحریک می‌کند، کلاژن‌های جدید ایجاد کرده و از این رو باعث ایجاد اثرات لیفت و سفت شدن پوست در طولانی مدت می‌شود. برخلاف هایفو جنرال، که در درمان تومورهای سفت بکار می‌رود، این روش هایفو که با هدف جوانسازی پوست استفاده می‌شود، زمان قرار گرفتن در معرض آن بسیار کوتاه است (میلی ثانیه). از این رو، انرژی انتقال یافته به ناحیه مورد نظر نیز کم است(کمتر از 15 J در هر پالس ). چون انرژی اولتراسوند در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌شود، به لایه بیرونی و لایه بالایی پوست آسیبی وارد نمی‌شود اما قادر است لایه SMAS و لایه عمیق پوست را هدف قرار دهد. اگر زمان قرار گرفتن در معرض انرژی اولتراسوند (شبیه به زمان پالس) طولانی‌تر شود، منطقه حرارتی روی سطح پوست در جهت محوری ایجاد خواهد ‌شد. از این رو، زمانی که این زمان طولانی‌تر شود، آسیب‌های روی سطح پوست اجتناب ناپذیر است. بنابراین زمان قرار گرفتن در معرض این انرژی برای درمان مؤثرتر و آسیب ندیدن لایه بیرونی و بالایی پوست ، بسیار مهم است.

3 مرحله درمان


مرحله درمانمراحل فرآیند هایفوتراپی عبارت اند از:

درک

نیاز به یک رویکرد سازمان یافته، ساختار یافته و علمی با یک درک کلی وجود دارد، تا مشخص کنیم که چگونه می‌توان بهترین نتیجه درمانی را برای هر بیمار کسب کرد. در حالی که این روش درمانی برای ارزیابی هر بیمار همیشه یکسان است ، یافته‌ها و بنابراین طرح درمان همیشه متفاوت خواهد بود. تمامی این مسائل نتیجه تلاش برای  ایجاد درک اولیه  است.

تجربه

هایفوتراپی درد و ناراحتی زیادی ایجاد نمی‌کند. ممکن است کمی احساس ناراحتی، گرما یا حس داغی یا حتی کمی درد داشته باشید که کمتر از چند ثانیه و تنها در زمان چرخه ضربان هنگامی که انرژی اولتراسوند اعمال می‌شود، طول می‌کشد. این ناراحتی حین درمان بسیار ناچیز است و نشانه خوبی است که روند تولید کلاژن شروع شده است. در محیط آرام و سرگرم کننده‌ای که ایجاد کرده‌ایم، تلاش می کنیم که انواع متنوعی از درمان‌ها و تکنولوژی‌ها را فراهم کرده و تجربه بسیار راحتی در طول درمان به شما هدیه دهیم. بیماران معمولاً با آسودگی خیال و هیجان زده درباره مزایای درمانی که در آینده کسب خواهند کرد این محیط را ترک می‌کنند.

شخصی سازی درمان

هیچ کدام از افرادی که برای درمان مراجعه می‌کنند، شرایط یکسانی ندارند. بنابراین این مسئله باعث می‌شود که هیچ طرح درمانی برای جوانسازی و مراقبت‌های صورت بطور یکسان برای آنها انجام نمی‌شود. پس از مشاوره اولیه، یک طرح درمانی شخصی سازی شده که برای هر فرد مناسب است،  برنامه ریزی می‌شود.

 

چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه درمان مشخص شود و آیا اثر آن دوام دارد؟


پس از اینکه درمان هایفوتراپی به پایان رسید،  می‌توانید تاثیر اولیه آن را ببینید اما نتیجه نهایی پس از 2-3 ماه ظاهر می‌شود.  و روند بهتر شدن آن تا 6 ماه بعد ادامه دارد. در طول این مدت بدن شما بطور طبیعی کلاژن را بازسازی کرده و عضلات سفت می‌شوند. چون این کلاژن‌ها از خود بدن هستند که بازسازی می‌شود، مدت زمانی که نتیجه درمان طول می‌کشد به واکنش بهبودی بدن شما بستگی دارد. این درمان باعث تولید کلاژن‌های جدید و سفت شدن عضلات زیر پوست شده اما روند پیر شدن طبیعی بدن شما تعیین می‌کند که نتایج قابل مشاهده این درمان چقدر در سطح پوست باقی می‌ماند.

تفاوت بین هایفوتراپی و اولتراپی چیست؟


تفاوت بین هایفوتراپی و اولتراپی چیست؟هایفو عمدتاً به تکنولوژی پزشکی اشاره دارد که از لنزهای صوتی برای تجمع چندین اشعه‌ اولتراسوند در نواحی مورد نظر استفاده می‌کند. این اشعه‌ها از بافت‌ها عبور کرده و این انرژی انتقال یافته، تاثیرات گرمایی و مکانیکی مفید در لایه‌های عمیق‌تر پوست ایجاد می‌کند. هایفو معمولاً با تصویربردای در لحظه از طریق اولتراسوند انجام می‌شود، از این رو پزشک قادر است نواحی که نیاز به درمان دارند را شناسایی کند. اولتراپی یک نوع دستگاه هایفو است که در سراسر جهان برای مقابله با تاثیرات جاذبه روی پوست – بطور غیر جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.اولتراپی تنها دستگاه مورد تایید سازمان غذا و دارو است که برای لیفت وسفت کردن گردن، چانه و ابرو بکار می‌رود و خطوط و چین و چروک‌های سینه را برطرف می‌کند.

هایفوتراپی یا ترماژ ؟


سیستم لیفت هایفو و ترماژ هر دو روش درمانی غیرجراحی / غیرتهاجمی است که برای سفت کردن افتادگی‌های پوست بکار می‌رود. هایفو در طی چندین سال اخیر به عنوان خلاقانه‌ترین تکنولوژی برای لیفت و سفت کردن پوست ، توجه بسیاری را بخود جلب کرده است. برای این که دید روشن تری نسبت به این دو روش زیباسازی پوست داشته باشید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز برای انتقال گرما به بافت‌های عمیق صورت استفاده می‌کند تا باعث تولید کلاژن و نهایتاً سفت شدن و لیفت صورت شود. ترماژ از چیزی که به نام گرمای توده‌ای شناخته می‌شود برای سفت کردن افتادگی پوست، صاف کردن چین و چروک و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده می‌کند. هایفو تراپی مزایای مشابهی را ارائه می‌دهد اما از گرمای متمرکز استفاده می‌کند تا در بافت‌های تحت تاثیر بیشتر نفوذ کند. قطعاً هایفو انرژی بیشتر و عمیق‌تری انتقال می‌دهد. هایفوتراپی بیشتر به منظور سفت کردن بافت‌های عمیق‌تر و نه در سطح پوست طراحی شده است.
 • هایفو نسبت به ترماژ یک درمان بهتر و دقیق‌تر برای سفت کردن پوست صورت است. امواج رادیویی بیشتر پراکنده شده و به اندازه انعقاد گرمایی بدست آمده از هایفو نیست.
 • هایفو قادر است چندین عمق در پوست را هدف قرار داده و زخم‌های بسیار کوچکی ایجاد کند. این عمق می‌تواند از 1.5 میلی‌متر – 4.5میلی‌متر تغییر کند. هایفو با تمرکز بر چندین لایه از پوست، بازسازی کلاژن‌های جدید را پس از تنها یک جلسه از عمیق‌ترین لایه پوست تا سطحی‌ترین لایه آن تحریک خواهد کرد. ترماژ نمی‌تواند به عمق یکسانی مانند هایفو دست یابد. ترماژ نمی‌تواند این کار را انجام داده و تنها می‌تواند برخی از درمان‌ها را برای لایه میانی پوست اعمال کند. علاوه بر این معمولاً یک مجموعه از درمان‌های ترماژ برای دستیابی به نتیجه دلخواه مورد نیاز است.
 • ترماژ ممکن است برای کاهش نشانه‌های زودرس پیری مؤثر باشد، اما هایفو یک لیفت واقعی را روی پوست ایجاد می‌کند، و برای بیش از صورت و گردن می‌تواند مناسب باشد. هایفو می تواند برای درمان بسیاری از مشکلات زیبایی بکار گرفته شود. چون هایفوتراپی لایه‌های بافت عمیق‌تر را تحت درمان قرار می‌دهد، این درمان نتایج یکسانی مانند نتیجه تضمین شده لیفت صورت فراهم می‌کند اما نیاز به هیچ دوره بهبودی ندارد.
 • هایفو مزایای پزشکی برتر و بادوام‌تری ارائه می‌دهد، چون در جایی که ساختار زیر جلدی را در نظر دارند، اولتراسوند از نظر درمانی و همچنین تشخیصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از این رو، این انرژی دقیقاً به عمق نفوذ مورد نظر انتقال داده می‌شود.
 • همچنین به هایفوتراپی بستگی دارد که عمدتاً روی صوت و گردن استفاده می‌شود و بطور منطقی بخوبی روی نواحی گردن و بالاتر جواب می‌دهد. ترماژ بیشتر برای بدن و نواحی بازو استفاده می‌شود اما دردناک‌تر است. هر دو درمان نتایج متوسطی در بیماران درسنین جوان با بافت پوست مناسب نشان می‌دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *