گونه گذاری با تزریق چربی: روشی ماندگار برای فرم دهی به صورت

گونه گذاری با تزریق چربی روشی ماندگار برای فرم دهی به صورت

گونه‌ها نقش تعیین کننده‌ای در تعیین زیبایی و تقارن چهره هر شخص، و همچنین عرض لبخند و حتی شکل چشم بازی می‌کنند. به همین دلیل، تغییرات ظریف در شکل گونه‌ها از طریق جراحی برجسته کردن گونه می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش ظاهر کل چهره را بهبود دهد! جراحی گونه گذاری به طور معمول برای یک یا چند مورد از دلایل زیر انجام می‌شود:

  • برای شل دهی به صورت
  • برای اصلاح نامتقارنی‌های قبلی صورت، در نتیجه ایجاد چهره ای متعادل‌تر
  • برای جوانسازی صورت با خنثی کردن نشانه‌های مشخص پیری صورت، که گونه‌ها را به سمت پایین می‌کشد، و اغلب ظاهر چشمان فرورفته، خسته و خطوط برجسته و چروک‌های اطراف دهان را ایجاد می‌کند

برای اطمینان از اینکه بهترین نتایج ممکن را بدست می‌آورید، گونه گذاری باید توسط یک جراح با تجربه انجام شود که دید دقیقی برای جزئیات و درک نحوه ایجاد تغییرات ظریف و پویا دارد که ویژگی‌های چهره شما را در عین طبیعی بودن تکمیل کند.

تزریق چربی، روشی مؤثر برای گونه گذاری


تزریق چربی، روشی مؤثر برای گونه گذاری

یک راه که جراحان زیبایی، حجم را به قسمت‌های مسطح شده صورت بیمار اضافه می‌کنند، استفاده از چربی‌هایی است که از طریق لیپوساکشن از پاها، شکم یا باسن گرفته شده است. مزیت بزرگ این روش نسبت به دیگر فیلرهای پوستی این است که پس زده نمی‌شود، نتایج طولانی‌تر می‌شود و زمانی که احتیاج به بازسازی حجم قابل توجهی باشد، هزینه کمتر خواهد شد. جراحی انتقال چربی یک روش سرپایی است و می‌تواند با استفاده از بیهوشی موضعی با بی حسی سبک انجام شود و به طور معمول تقریبا یک ساعت زمان نیاز دارد.

مزایا و معایب تزریق چربی در صورت


همانند تمام روش‌های زیبایی، تزریق چربی منافع و خطرات خود را دارد. مهم این است که با جراح پلاستیک خود در مورد این موضوع بحث کنید تا اطمینان حاصل شود که شما امن‌ترین و عاقلانه‌ترین انتخاب برای نیازهای زیبایی شناسی خود را دارید.

مزایا

مزایای این روش عبارت اند از:

  • چربی از بدن خود شما خارج می‌شود، به طوری که خطر ابتلا به هر گونه واکنش آلرژیک را کاهش می‌دهد
  • نتایج طولانی مدت، طبیعی و ایمن هستند
  • بر خلاف لیفت صورت، هیچ جراحی لازم نیست. یک روش تزریق چربی، روش جوان سازی پوستی غیر تهاجمی است

معایب

معایب این روش عبارت اند از:

  • فرایند برداشت تا تصفیه گسترده است و می‌تواند در مقایسه با فیلرهای بافت و بوتاکس که می‌تواند در 15-30 دقیقه پایان یابد، زمان بیشتری می‌گیرد
  • در کوتاه مدت، تزریق چربی صورت بیش از فیلرهای پوستی و سایر تزریقات هزینه خواهد داشت. با این حال، هزینه‌های دراز مدت پایین‌تر است.
  • فقط مقدار محدودی از چربی را می‌توان در هر جلسه تزریق کرد

جزییات فرآیند


جزییات فرآیند

اگرچه می‌توان با استفاده از ایمپلنت‌های صورت، گونه گذاری را انجام داد، گاهی اوقات ترجیح داده می‌شود برای بیمارانی که به دنبال تغییرات ظریف‌تر و طبیعی‌تر در ناحیه صورت خود هستند، از تکنیک انتقال چربی استفاده شود. در هنگام برجسته کردن گونه با تزریق چربی، پزشک از کانولای کوچک و استریل برای برداشت چربی از ناحیه دیگری از بدن (معمولا باسن، شکم یا ران) استفاده می‌کند. او قبل از انجام دقیق تزریق مقادیر بسیار کمی به گونه‌ها با استفاده از یک میکروسرنج، چربی‌ها را در یک سانتریفیوژ پاکسازی و استریل می‌کند که به او اجازه می‌دهد تا با دقت و صحت بیشتر کار کند،.

با انتقال مقدار کم چربی در هر تزریق، احتمال پس زدن چربی اهدا شده کاهش می‌یابد و پزشک می‌تواند نتایج صاف و زیبایی طبیعی را به دست آورد. این تکنیک حداقل تهاجمی با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود، و با ناراحتی جزیی و دوره بهبودی حداقل همراه است و اثبات شده است که گزینه ای مؤثر و کم تهاجمی‌تر برای برجسته کردن گونه هم برای مردان و هم زنان است. این روش اغلب به عنوان یک روش فرعی ایده آل عمل می‌کند و می‌تواند به صورت ایمن در ترکیب با عمل جراحی لیپوساکشن یا خدمات جوان سازی صورت انجام شود. 

بعد از جراحی


در اینجا برخی علائم قابل انتظار برای فرآیند تزریق چربی صورت مطرح شده است:

هفته اول

تورم و کبودی در هفته اول وجود دارد، هم در ناحیه صورت و هم در ناحیه ای که چربی از آن برداشته می‌شود. ممکن است پوست نواحی آسیب دیده برای کمک به کاهش تورم ماساژ داده شود، که با سایر فیلرهای پوستی این گونه نخواهد بود.

ناراحتی و تورم نیز می‌تواند با کمپرس یخ کاهش یابد. گرچه درد بعد از فرآیند تزریق چربی به طور کلی خفیف است، پزشک داروهای مسکن را تجویز می‌کند که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

هفته دوم

کاهش خونریزی و تورم بین روزهای هفتم و دهم بعد از عمل نسبتا سریع اتفاق می‌افتد. در هفته دوم کبودی معمولا از بین رفته است اما همچنان وجود دارد. بسیاری از افراد احساس می‌کنند که پس از هفته اول می‌توانند به محل کار بازگردند، اما ممکن است برخی دیگر احساس آمادگی نداشته باشند.

بهبودی از لیپوساکشن

ناحیه اهدا کننده که از آن چربی برداشته می‌شود، به طور معمول با لباس فشرده سازی یا باند ثابت می‌شود تا از تجمع خون یا مایع در فضای زیر پوست جلوگیری شود. در مواردی که مقدار زیادی چربی برداشته می‌شود، تخلیه به ندرت برای کمک به جمع آوری مایع یا خون بیش از حد لازم است. بیماران باید بعد از 2 تا 3 هفته، بهبودی اکثر تورم و کبودی در محل اهدا کننده را مشاهده کنند. پزشک ممکن است آنتی بیوتیک‌هایی را برای محافظت در مقابل عفونت تجویز کند.

بهبودی صورت

کبودی و تورم واضح در صورت معمولا در عرض 2 هفته پس از تطریق چربی برطرف می‌شود. در هفته دوم، اکثر بیماران می‌توانند با استفاده از آرایش اندک برای پوشاندن تورم و کبودی به مکان‌های عمومی بروند. بیماران ممکن است متوجه شوند که مقدار کمی تورم تا چند هفته ادامه می‌یابد. در طول این زمان مهم است که طی فرآیند بازیابی صبور باشید زیرا تورم به تدریج برطرف می‌شود.

مقایسه نتیجه گونه گذاری به وسیله تزریق چربی با سایر پرکننده‌ها


مقایسه نتیجه گونه گذاری به وسیله تزریق چربی با سایر پرکننده‌ها

فیلر‌های پوستی ساخته شده از اسید هیالورونیک معمولا نتایج سریع‌تری نسبت به تزریق چربی صورت ایجاد می‌کنند. اگر از فیلرهای تزریقی خود راضی نیستید، می‌توان تقریبا بلافاصله از هیالورونیداز برای مقابله با اثرات استفاده کرد. ماهیت دائمی تزریق چربی باعث می‌شود که معکوس کردن نتایج نامناسب، به فرآیند چالش برانگیزی تبدیل شود. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که قبل از اقدام به تزریق چربی در صورت، ابتدا نگاهی به فیلر‌های پوستی قابل تزریق بیاندازید. از آن جا که فیلرهای پوستی موقت هستند و می‌توانند به راحتی برداشته شوند، بهتر است قبل از اقدام برای هر راه حل دائمی از گزینه سریع‌تر و کم خطرتر شروع کنید. 

هم تزریق چربی و هم فیلر نتایج موثری را ارائه می دهند، هرچند تورم ممکن است مشاهده نتایج حاصل از تزریق چربی را دشوارتر کند. بدن شما اندکی از چربی که به صورت شما منتقل می‌شود را جذب می‌کند، بنابراین جراحان معمولا بیش از میزان لازم تزریق می‌کنند. در نتیجه، ممکن است صورت شما پف کرده یا متورم‌تر از حد انتظار باشد. با این حال، پس از بهبودی از این فرآیند، نتایج تزریق چربی شما بیشتر آشکار خواهد شد.

از نظر طول عمر، نتایج تزریق چربی طولانی‌تر است. چربی پس از تزریق آن برای حفظ سازگاری در شکل و ظاهر، در جای خود باقی می‌ماند. فیلرهای پوستی باید برای حفظ نتایج شما تکرار شوند. تعدا دفعاتی که فیلر پوستی باید تزریق شود با توجه به نوع فیلر و نحوه واکنش بدن به آن متفاوت است. برخی از فیلرها باید هر سه یا چهار ماه تکرار شود، در حالی که دیگر فیلرها فقط باید یک یا دو بار در سال تکرار شوند. برخی از بیماران ممکن است نتایج خود را حتی به مدت طولانی‌تر حفظ کنند، هرچند که معمول نیست.

هزینه تزریق چربی به گونه‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه این روش به موارد زیادی بستگی دارد. تجربه و مهارت پزشک معالج، تعرفه‌های پزشکی در محل زندگی شما و میزان و محل تزریق همگی بر هزینه‌های گونه گذاری با تزریق چربی تأثیرگذار اند. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های این روش بهتر است ابتدا با پزشک متخصص مشاوره نمایید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *